
inoma turbūt mėgstantiems alų, teko ne vieną kart išgirst,kad per daug geriate alaus... Tokios pastabos, ganėtinai erzinantis dalykas, ar ne? Taigi dabar tokiems “bambekliams” turėsite svarų atsakymą, pagrįsta moksliniais faktais: “ALUS – GERTI SVEIKA!”. Taigi argumentai šiam teiginiui įrodyti:
Mokslininkai įrodė, kad saikingas alaus vartojimas (matyt pora bokalų per dieną būtų pats tas) sumažina insulto ir širdies bei kraujagyslių ligų galimybes.
“The New England Journal of Medicine” teigė, kad nestipraus alaus saikingas vartojimas sumažina insulto galimybę 20%, tuo tarpu širdies ligų galimybė sumažėja 30-40%, lyginant su tais, kurie negeria alaus iš vis.
Alkoholis taip pat pakelia “gerojo” cholesterolio kiekį kraujagyslėse ir taip mažėja galimybė kraujagyslių trombozei (nyksta krešuliai).
Alus turi daug vitamino B6. Vitaminas B6 dalyvauja baltymų ir aminorūgščių apykaitoje, hormonų, raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, reguliuoja ląstelių dauginimąsi bei diferenciaciją, stiprina imuninę sistemą.
• Alus – vienintelis gėrimas, kuris sukelia vitamino B6 padidėjimą kraujo plasmoje 30%.
• Alus neturi nei riebalų nei cholesterolio.
• Alus turi raminantį poveikį, todėl mažina stresą ir gerina miego kokybę (taip yra dėl B grupės vitaminų jame).
• Taigis, alus “savyje” turi:
0 mg cholesterolio,
0 g riebalų,
13 g angliavandenių,
25 mg natrio,
Proteinų, kalcio, kalio, fosforo ir vitaminų B, B2 ir B6.
IŠVADA: ALUS – GERTI TIKRAI SVEIKA.
Tačiau nereikia pamiršti, kad čia kalbama apie saikingą vartojimą.
Šaltinis http://www.blaivininkas.lt Originalus tekstas čia